תפיסת האימון ופרופיל בית הספר בדרך הבחירה הטבעית


האימון בדרך הבחירה הטבעית מעמיק אל התשוקות והיכולות הטבעיות הנטועות באדם מיום היוולדו. בעזרת מודל ה במאי, הנעזר בכלים מתחומי הקולנוע והאימון, המאומן חוצה את הפחדים בדרך אל יכולות הדִמְיוּן, החזון וההגשמה. תהליך האימון משקף לו את הערכים ומייתר את הצורך בשימוש במסכות ובהכנעת האחר על ידי הפחדה או פיתוי. בערנות להווה המתמשך (כמו שידור ב-LIVE) לומד המאומן לנהל רגשותיו ואת זמנו והופך לבמאי של חייו.

מתחת לתפיסות, לדעות, לאמונות ולפחדים שקיימים בכל אחד מאיתנו נמצא הטבע הפשוט שלנו שמהותו, היכולות והתשוקות הנטועות בנו מקדמא DNA ויכולות הדִמְיוּן וההגשמה שלנו. הטבע הזה איתו נולדנו הוא חותמת הבריאה. החוויות התמימות של ילדותנו הוסיפו עליו בהטביען בו את חותַם הערכים, הטוּב והשפע.
האימון בדרך הבחירה הטבעית - אותה פיתחתי מתוך ניסיוני בחניכת עשרות רבות של מאומנים, חונכויות אישיות לכתיבת תסריטים והוראת תקשורת בפני מאות סטודנטים - מניח במרכז עבודת החניכה את רכישת המוּדָעוּת לַכדאיות לפעול מתוך בחירה טבעית. התנהלות ללא היענות לפחד או לדימוי העצמי הנמוך (או הגבוה מדי) מייתרת את הצורך בשימוש במסכות ובמסכים, כמו גם את הצורך בהכנעת האחר על ידי הפחדה, פיתוי, שימוש במניפולציות או שליטה. כך, באמצעות הטבע הפשוט שלנו אנחנו בוראים כמעט ללא מאמץ את העולם שלנו כרצוננו וכל מי שמתאים לטבע המקורי שלנו נמשך אלינו באופן טבעי.
בעזרת מודל הבמאי, הנעזר בכלים מתחומי הקולנוע והאימון המתאמן בדרך הבחירה הטבעית לומד לבחור בהתנהלות טבעית מתוך ערנות להווה המתמשך (כמו שידור ב-LIVE
) ויוצר לעצמו הזדמנות להשקיע בדברים הנכונים עבורו. בתוך תהליך האימון בדרך הבחירה הטבעית נזכר המאומן בטבע המקורי שלו; ביכולות, בתשוקות הטבעיות ובערכים החשובים לו. כגיבור בעלילת חייו הוא פועל מתוך נאמנות לדברים המשמעותיים לו ומשכיל לנהל את רגשותיו מתוך בחירה ולא כתגובה או היענות לדחפים של דימוי עצמי. כך הוא מוותר על הפחד לסוגיו אשר יצר ויוצר תפיסות, חוויות ודפוסים תוקעים המזמינים קשיים. בתוך תהליך האימון נזכר המאומן בתפיסות המתאימות להגשמה ובורא מציאות רגועה ושלווה יותר שמאפשרת לו חיבור לאנרגיות העשייה הטמונות בו ומשתמש בהן לביים את חייו כרצונו. (ראה גם מאמר בנושא).

בית הספר בדרך הבחירה הטבעית שם לעצמו למטרה לקדם את האימון הפשוט להתפתחות אישית בנושא מוגדר מראש תוך שינוי בהרגלי ההתנהגות הפנימית והחיצונית. דרך הבחירה הטבעית ייחודית בכך שהיא שמה את הדגש על לימוד הדרך להגיע אל הטבע הפשוט ולהיעזר בו להתפתחות תוך שימוש בכלים ובשפה מתחום הכתיבה והבימוי הקולנועיים בתוספת אמצעים מתחום האימון הקלאסי. תהליכי האימון בסדנאות כמו גם באימון האישי ממלאים את התלמידים בחוויות התרגשות מעצם הלימוד ומנחילים עניין והתרגשות לרוחב כל תחומי מעגל החיים.

חוויות של מאומנים
על מייסד בית הספר

בית הספר בדרך הבחירה הטבעית מקיים פעילויות קבועות בסניפיו בתל-אביב ובירושלים ומקבל הזמנות לסדנאות וקורסים בארגונים ומוסדות בכל חלקי הארץ.

איציק: 054-4712282 טלפקס 02-5617581 isaac@nativechoice.net