איציק יצקן

מאמן אישי ומאמן קבוצות ליצירה, זוגיות, ניהול ופיתוח אישי

מאמן אישי ומאמן קבוצות ליצירה, זוגיות, ניהול ופיתוח אישי
מייסד בית הספר לאימון בדרך הבחירה הטבעית
תסריטאי ובמאי. מרצה לקולנוע, טלוויזיה, תקשורת המונים ואימון צוותים לעבודה באולפן טלוויזיה .
בעל ניסיון של 14 שנה כמרצה במכללות בתחום הקולנוע והטלוויזיה ובהעברת סדנאות בתקשורת בינאישית ותקשורת המונים
(בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל, האוניברסיטה הפתוחה, מכללת הדסה, בית הספר למאמנים "וינגייט" ועוד)
יצירות בתחום התסריט והבימוי


סיפור הדרך שלי אל האימון
באמצע שנות השלושים לחיי, אחרי לא מעט שנים של עבודה כצלם טלוויזיה עזבתי מקום עבודה שסיפק לי הכנסה מכובדת מאוד אבל לא יכול היה לספק עבורי את התשוקה האמיתית שלי ליצירה. בימים ההם כשהתחלתי את דרכי בכתיבת תסריטים קצרים לערוץ הילדים ולתוכניות הילדים והנוער של ערוץ 1 ואף בהקמת תוכניות וביצירת וניהול תוכן - נקראתי ללמד בחוג לקולנוע שבמכללת "הדסה" בירושלים. בהתחלה סירבתי, שכן לא היה לי ניסיון בהוראה ולא הכרתי בתוך עצמי תשוקה כל-שהיא ללמד. אבל בימים של מַעֲבָר להגשמה, כשהקוּפָּה הייתה ריקה – הסכמתי לנסות. 5 דקות לאחר תחילת השיעור הראשון, בעודי עומד מול הסטודנטים, הבנתי שאני במקום הנכון ביותר עבורי: התשוקה ללמד התעוררה ובערה בי והיכולות שלי כמורה התגלו. אז בין כתיבת תסריטים ובימוי סרטים בתעשיית הטלוויזיה - התפתחתי כמרצה: העברתי סדנה להפקות באולפן טלוויזיה ואחר-כך התחלתי להעביר סדנאות בכתיבת תסריטים. אחת מיסודות העלילה אומרת כי אין גיבור ללא הגדרת מטרה וכי אין גבורה ללא מימוש המטרה. ביצירת התסריטים האישיים הנחיתי את הסטודנטים להיכנס למקום בו הם עצמם מככבים כגיבורים של החיים שלהם - ולשאוב משם את הסיפור האמיתי. בשיחות האישיות התעמקנו אל הקושי האישי של כל אחד ואחד לנהל עצמו לעבר הגשמה. כך דילגנו בין הגיבור בעלילה הנרקמת בתוך התסריט לבין הכותב את התסריט המתמודד בדיוק עם אותן שאלות. בעזרת הכלים לכתיבת התסריט התחלנו "לשכתב" גם את החיים; נפתחה מודעות למקורות הקשיים ביצירה כמו גם לחוזקות לא מנוצלות, נפתרו בעיות עם ההורים, עם בנות הזוג. כך, למעשה, התחלתי לעסוק באימון אישי עוד לפני שהכרתי את המושג "אימון".

איך אני מאמן
אני מאמין כי מודל ההגשמה קיים בכל אחד ואחת מאִתנו מרגע בריאתנו. כל אחד מאתנו נפגש עם האני המגשים שבתוכו בפרויקטים החשובים בחייו, בכל הצלחה שהיקרה על דרכו: בבניית בית, בהקמת זוגיות איכותית, בגידול הילדים וכדומה. כאשר אנחנו מתמקדים במטרה הפנימית שלנו היא הופכת למנוע רב עוצמה.
אני מאמין שכל אדם יוצר את עולמו על ידי תפיסות והטבעות. עיקר תפקידי כמאמן מתמקד בעזרה למאומן לרכוש מודעות על תפיסותיו התוקעות והמפעילות אותו כדי לחבר את עצמו אל כוונותיו; ליצור היכרות ויחסים בין האני המחליט לבין האני המתפעל את תוכנת ההגשמה וכן למפות פערים בדרך להגשמה ולצמצם אותם בתוך זמן קצוב.
אני מאמין שמה שמאפשר או מונע הגשמה הוא המצב האנרגטי. באימון שלי אני מעמיק עם המאומנים אל המקומות הערכיים בחייהם ורותם גם את המשמעות כמנוע לאנרגיות. יחד אנחנו לומדים איך לזהות פחד ותחפושות של פחד; יחד אנחנו לומדים להבחין בין כוונה לפיתוי, ויחד אנחנו לומדים איך לוותר על רגשות זוללים אנרגיות (ראה מאמר) ואיך לשמור על אנרגיות קיימות.
בין הכלים: מודל ה-NEWS
לניהול עצמי, חוכמת ה"הוּנָה" לחיבור אל הלא-מודע, וכלים מתחום הקולנוע כמו כתיבה ספונטאנית, דיאלוג פנימי ועוד. דרך העבודה: לימוד מעמיק אל תוך הנפש תוך שימוש בדמיון מודרך.
המודל האימוני "אימון ב- LIVE
בדרך הבחירה הטבעית" הוא למעשה סך הידע והניסיון שצברתי בתחום הסיפורת העלילתית הקולנועית. כהמשך טבעי לעבודתי בתחום ומתוך עבודתי כמאמן מִנָפְתִּי באופן טבעי את יכולותיי בהנעת גיבורים בתוך עלילות דרמטיות לעבודה עם אנשים אמיתיים בדרכם לעבר מטרה טבעית בחייהם. מטרתי להביא אנשים ועסקים להגשמה תוך חיבור לטבע הפשוט הקדמוני והיצירתיות החבויה  בכל אחד להתפתחות ולהוויה של שמחה ונינוחות".

השכלה
אדריכלות ועיצוב המוצר באקדמיה לאומנות ואמנות "בצלאל"
לימודי קולנוע וטלוויזיה בבית הספר לאומנויות הבמה והקולנוע "בית צבי"
בוגר שיטת news
בבית הספר למאמנים "מומנטום".
קורס "הונה" אצל צבי גלעדי


חבר בלשכת המאמנים בישראל


תחומי מומחיותי:
אימון ליצירת זוגיות לשיקום הזוגיות או לפרידה
אימון לפיתוח עצמי לשיקום הערך העצמי
אימון ליצירה
אימון לבחירת קריירה והתמקדות מקצועית
אימון לניהול

חוויות של מאומנים
איציק: 054-4712282 טלפקס 02-5617581 isaac@nativechoice.net